ASUS Chromebox CHROMEBOX5-GC029UN Intel® Celeron® 7305 4 GB DDR4-SDRAM 128 GB SSD ChromeOS Mini PC Black
£343.58
ASUS Chromebox CHROMEBOX5-GC029UN, Intel® Celeron®, 7305, 4 GB, DDR4-SDRAM, 128 GB, ChromeOS
126 in stock
SKU: GC029UN
ASUS Chromebox CHROMEBOX5-GC029UN. Processor family: Intel® Celeron®, Processor model: 7305. Internal memory: 4 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM, Memory clock speed: 3200 MHz. Total storage capacity: 128 GB, Storage media: SSD, Card reader integrated. On-board graphics card model: Intel® UHD Graphics. Operating system installed: ChromeOS. Power supply: 65 W. Chassis type: Mini PC. Product type: Mini PC. Weight: 800 g. Product colour: Black
| Weight | 0.80kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Chassis type | Mini PC |
| Internal memory | 4 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Processor family | Intel® Celeron® |
| SSD capacity | 128 GB |